Halı Yıkama Teknikleri

Halı, bir evin güzel görünmesinde en etkili eşyalardan biri sayılan ve bu yüzden de temizliği çok büyük bir önem taşıyan eşyalarımız arasındadır. Halıların temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir. Aksi durumda, halı üzerlerinde yaşayan halı akarları, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler ortaya koymaktadır. Halılarınızı emin ellere teslim etmek ise, dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konudur. Halılarınızın nasıl ve nerede yıkanacağını bilmek, size kendinizi güvende hissetmenizi sağlayabilir. Bizler de, Mersin Halı Yıkama olarak sizler bu konuya dair kafanızda oluşan sorularınızın cevap bulması için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, halı yıkama teknikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Halı yıkama tekniklerinin başında, halı fırçalama makinesiyle halı yıkama gelmektedir. Çünkü en kolay ve en ucuz yöntem bu yöntemdir. Halı fırçalama makinesini eline alan herkes halı yıkama işine girişmektedir. Bu yöntemde halılar makine ile fırçalanır, el ile durulama yapılır ve sıkma makinesinde sıkılır.

Bir diğer halı yıkama tekniği ise havuz sistemi ile halı fırçalama makinesini bir arada kullanma yöntemidir. Halı fırçalama makinesi ile halı yıkama yönteminden tek farkı, halıların bir gün öncesinden deterjan dolu bir havuzda bekletilmiş olmasıdır.

Havuz sistemi ile otomatik halı yıkama makinesi kullarak halı yıkama ise halılar bir gün önceden yine havuzda bekletilir ve otomatik halı yıkama makinesi ile yıkanır.

Mersin halı yıkama tekniği ise özel bir makine ile yapılan ve halıların kirini birbirine bulaştırmayan bir yöntemdir.