Otomatik Halı Yıkama Makinası Nasıl Çalışır

Bir evin sahip olduğu en önemli eşyalardan bir tanesi de halılar olmaktadır. Halılar, temizlikleri ve kaliteleri ile evlerin kalitesini arttırır ve evlerin daha uygun bir yaşam alanı olmasını sağlar. Tıpkı tüm Doğu kültüründe olduğu gibi Türk kültüründe de halıların önemi çok büyüktür. Bu yüzden halıların varlığı kadar temizlikleri ve hijyeni de büyük önem arz etmektedir. İşletmemiz, evlerinizde bulunan halıları profesyonel teknikler kullanarak ilk günkünden daha temiz, hijyenik bir hale getirmek için hazırdır.

İşletmemizde bulunan otomatik halı yıkama makineleri sayesinde halılarınız, ilk günkü gösterişine ve parlaklığına kısa süre içerisinde kavuşmaktadır. Halılarınız, temiz bir görüntüye sahip olsalar da içerilerinde çok yüksek sayıda bakteri, mikrop barındırırlar. Halılarınız, otomatik makinelerimize girmeden önce bir çırpılma işlemine tabii tutularak öncelikle tozlarından arınması sağlanır. Bu aşamada halının üzerinden çıkan 1 gramlık bir tozun içerisinde 100 milyona yakın mikrop bulunmaktadır. Bu mikropların elle yapılacak bir temizlik ile ortadan kaldırılması mümkün değildir. Bu işlemi ancak bu iş için özel olarak uzmanlar tarafından tasarlanmış olan kaliteli halı yıkama makineleri en iyi şekilde gerçekleştirebilir.

İşletmemize getirilen halılarınız, çırpma işleminin ardından tam otomatik makinelerin içerisinde özel halı şampuanları kullanılarak fırçalanır ve yıkanır. Bir bant üzerinde ilerleyen halı, yıkanma, fırçalanma, durulanma, vakumlanma ve son olarak rulo sarımı işlemlerinden geçirilir ve tekrardan müşteriye teslim edilecek hale getirilir.